קרדיט: אנה עייש

עיצוב פנים בסגנון נורדי סקנדינבי נהיה מאוד פופולארי בשנים האחרונות ורבים מבקשים לעצב את ביתם בסגנון עיצוב זה. הסגנון, שמזכיר מאוד את סגנון העיצוב המודרני מתבטא בעיקר במינימליזם ופרקטיות ופלטת צבעים שעיקרה לבן וצבעים מונוכרומטיים. מכיוון שמדובר בסגנון עיצוב שהגיע אלינו מארצות רחוקות הוא לאו דווקא מתאים לעיצוב של בית כולו בארץ אבל בהחלט אפשר לבחור חדר כמו לדוגמא סלון הבית ולעצב אותו בסגנון נורדי.

קצת על מקור הסגנון:

סגנון העיצוב הנורדי סקנדינבי מגיע אלינו מארצות רחוקות בעלות מזג אוויר קר. מצד אחד מזג האוויר גורם לאנשים רבים לארח בביתם ולכן יש צורך בפרקטיות נוחות וחמימות. מצד שני מדובר בארצות בהן התרבות הצריכה היא צנועה וההעדפה היא לנינוחות ורוגע מה שמשפיע גם על בחירת הצבעים.

קרדיט: אנה עייש

מאפיינים בולטים של הסגנון:

חומרים טבעיים– בכדי להכניס חמימות לבית שיש בו מספר מינימלי של חפצים וריהוט השימוש הוא בחומרים טבעיים כמו עץ ואבן שמוסיפות אלמנט של חום וביתיות.

הידמות לטבע– הסגנון הנורדי שואף להשתלב כמה שיותר עם הטבעיות והפשטות של הטבע. מצד אחד שמים דגש על קווים גאומטריים נקיים מצד שני ישנו שימוש בחומרים טבעיים ליצירת תחושה כמה שיותר טבעית ומחוברת לקרקע.

מינימליזם ופרקטיות- לכל רהיט במרחב יש שימוש ולכל פריט עיצוב יש מטרה. הסגנון הנורדי מתאפיין בעיצוב פשוט ופרקטי ובשימוש אך ורק במה שיש בו צורך ולא בקישוטים ללא תכלית או מטרה עיצובית.

צבעוניות רכה ומונוכרומטית- הגוון השולט בסגנון הוא הצבע הלבן כאשר אליו מצטרפים הגוונים האפורים והוורודים הבהירים. לאחרונה החל לחדור גם הצבע התכלת לפלטת הצבעים. גם באמנות המושפעת מהסגנון ניתן לראות שילוב של גוונים עדינים ורודים, לבנים, אוופוויט ומעט אפור ותכלת. לרוב ישנו גוון אחד שבולט באמנות עצמה וסביבו משתלבים שאר הצבעים מבלי להעמיס בצבעוניות מוגזמת.

רכות טבעיות– תכונות אלה משתלבות ביחד עם השימוש בחומרים טבעיים ובהידמות לטבע שכן בסגנון הנורדי סקנדינבי לרוב ניתן למצוא עץ טבעי ולא משויף, שימוש בסלסלות קש, מסגרות תמונה אחידות ופשוטות וכריות רכות ועדינות.

הסגנון אמנם מרשים מאוד והשילוב בין המינימליזם וחוסר הצבעוניות ביחד עם השימוש בחומרים טבעיים וחמים יוצר מראה ביתי ומזמין אך הוא בהחלט אינו מתאים לכל חדרי הבית. במידה ואתם זוג רווקים לפני שלב הילדים או זוג שילדיו כבר עזבו את הבית הסגנון יכול בהחלט להתאים לכם. ההמלצה היא כאמור לבחור חדר אחד ולעצב אותו בסגנון זה או לבחור פריטים מסוימים התואמים לסגנון ולשלב אותם עם שאר סגנונות העיצוב בחדרים השונים בבית.

 

אנה עייש, אמנית ישראלית www.anna-signature.com

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here