למה חשוב להחליף משאבות ניקוז למזגן?
קרדיט: FREEPIK

משאבת ניקוז איננה נדרשת בכל מזגן. בעיקר צריך אותה עבור מזגנים מרכזיים ומיני מרכזיים, וכאשר יש צורך לנקז מים מהמזגן במרחק יחסית גדול עם מכשולים בדרך. אם אין לכם משאבת ניקוז כזו הרי שאתם פטורים מקריאת המאמר הבא, אבל אם יש לכם – כדאי שתמשיכו.

למה בכלל צריך לנקז מים מהמזגן

ייתכן שיש לכם את אותו המזגן כבר כמה שנים ואפילו שכחתם שבמהלך ההתקנה של המזגן התקינו גם משאבת ניקוז. או ייתכן שהיא כבר התחילה לעשות בעיות ופתאום נזכרתם בה, ועל הדרך נזכרתם שהמזגן מייצר די הרבה מים. אכן, כל מזגן מייצר כמו נאה של מים ביום, וכמובן ככל שהוא גדול יותר כך הכמות גדלה. מקור המים הוא בשינוי מצב הצבירה של חומר הקירור בצינורות המזגן מנוזל לגז וכן הלאה, וכאשר האוויר נכנס פנימה אל המערכת הוא מתעבה ומתחילות להיאסף טיפות. הרבה טיפות. כל כך הרבה עד שבכל מזגן צריכה להיות תעלת ניקוז וצריך להיות צינור ניקוז המעביר את המים לנקודה רצויה – למשל בגינה, במרזב וכדומה.

יחד עם זאת, ישנם מצבים שבהם המרחק בין המזגן לנקודה הרצויה גדול עם זוויות וקידוחים שונים, כך שלא ניתן להסתמך על מעבר מים המבוסס על כוח המשיכה. כאן נכנסות לתמונה משאבות ניקוז למזגנים. מדובר במשאבות בגדלים וצורות שונות אשר תפקידן לשאוב את המים ולדחוס אותם דרך הצינור, ובכך לאפשר את הניקוז התקין.

אז למה חשוב להחליף משאבה?

משאבת ניקוז למזגן פועלת כמעט בכל יום בשנה ולפעמים לשעות ארוכות. כמו כל מתקן גם היא סובלת מבלאי ויכולה להתקלקל. במידה והיא אינה עובדת היטב המים יתחילו להיתקע בצינור הניקוז, ואתם תבחינו בנזילות, טפטופים ורטיבות. כידוע, רטיבות אינה טובה במיוחד לקירות ולתקרה, ועד מהרה יחלו להופיע כתמים, עובש, פטריות ובכלל חיידקים הנישאים באוויר ואינם טובים לבעלי מערכת נשימה חלשה. זאת לצד הפגם האסתטי ואף מקרים של תקלה מלאה במשאבה שעלולה להוביל להצטברות משמעותית של מים ופגיעה בתכולת הבית. יחד עם זאת, לפני שאתם ממהרים להחליף משאבה זכרו שקיימים סוגים שונים, החל במשאבות יותר גדולות וחזקות שמותקנות באופן סמוי, ועד למשאבות קטנות ודקורטיביות שמותקנות מתח למזגן באופן גלוי. לכן, קודם כל התייעצו עם מי שהתקין לכם את המזגן, או עם טכנאי מזגנים שאתם סומכים עליו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here