ביקורת חשמל
קרדיט: freepik

מערכת החשמל בבתים פרטים או בבנייני מגורים מהווה ללא ספק מערכת רגישה ביותר. אם מתבצעים תיקוני חשמל שונים במערכת, שינויים שונים במערכת או עבודות שונות במערכת על ידי חשמלאי שאיננו מספיק מיומן או מוסמך לכך, מדובר על עבירה של ממש שהמבצע שלה עלול להיענש עליה באופן חמור. מעבר לעבודות חשמל רגילות שחייבות להתבצע על ידי חשמלאי אמין ומקצועי, בעל אסמכה ויכולת מקצועית לביצוע העבודות הללו, ישנן עבודות מסוימות שלאחר הביצוע שלהן יש צורך בביקורת חשמל של חברת החשמל. חשוב מאוד להכיר את כלל העבודות הדורשות ביקורת של חברת החשמל עליהן וכן, חשוב להבין את החשיבות של ביצוע הביקורת המדוברת לאחר העבודות הללו. בסופו של דבר, בעיות שונות בחשמל שנובעות מעבודה לא מספיק מקצועית איכותית יכולות לעלות גם בחיי אדם.

בדיקות חשמל מקצועיות

בדיקות חשמל מקצועיות של מומחה בתחום הן בדיקות הרלוונטיות במגוון מקרים שונים. כך לדוגמא כאשר מדובר על תחום הקשור לבנייה ושיפוצים, אין ספק שעבודות חשמל במסגרת תהליכי הבנייה והשיפוץ של המבנה חייבות להתבצע על ידי אנשי מקצוע שמוסמכים ומיומנים בביצוע העבודות הללו. ביצוע עבודות חשמל במבנים מעין אלה שלא על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים בתחום עלולה לפגוע באנשים שיתגוררו במבנים לאחר תום סיום הבנייה או השיפוצים. עבודה לא מיומנת בתחום החשמל עלולה לגרום לשריפות, להתחשמלות ועוד. ההשלכות של חיבור בלתי מקצועי לחשמל או לחילופין ביצוע ניתוק בלתי מקצועי של חיבור קיים עלולות להיות חמורות ומסוכנות מאוד. על אף שלא מעט אנשים בטוחים שביצוע חיבור חשמלי הוא עניין של מה בכך שכמעט כל אחד יכול לבצע, חשוב להבין כי רק איש מקצוע מוסמך, מיומן ומקצועי יכול לבצע עבודות מעין אלה. ביצוע עבודה על ידי איש מקצוע מתאים או בדיקה רלוונטית על ידי איש מקצוע מתאים תחסוך לא מעט פגיעות ברכוש ובנפש ותמנע אסונות.

 ביקורת חשמל מקצועית – מתי צריך?

כאשר מדובר על ביקורת חשמל מקצועית, מדובר בעצם על ביקורות שרלוונטית כאמור לביצוע על ידי חברת החשמל באופן תקופתי וכן לאחר ביצוע עבודות או שינויים שונים במערכת החשמל. מומלץ מאוד לבעלי דירות ולוועדים בבניני מגורים להזמין מדי פעם ביקורת של חברת החשמל שתתבצע באמצעות חשמלאי מקצועי. הביקורת יכולה לגלות בעוד מועד תקלות שעלולות לסכן את הדיירים. מקרים שבהם הכרחי להזמין ביקורת של חברת חשמל הם מקרים כגון:

התקנת לוח חשמל חדש הן בבית פרטי והן בבניין מגורים- מדובר על התקנה במסגרת תהליך בנייה או שיפוצים של מבנה. 

אם מותקן בבית פרטי או בכל מבנה אחר חיבור תלת פאזי במקום חיבור חד פאזי, גם במקרה הזה יש צורך להזמין ביקורת חשמל מקצועית בתום ביצוע העבודות. כאשר מדובר על חיבור תלת פאזי מדובר בעצם על חיבור שעלול לגרום לקצר חשמלי במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב לאחסון של ממש. לכן את הביקורת חשוב שיזמין חשמלאי מומלץ. בלתי אפשרי להזמין את הביקורת המדוברת באופן עצמאי

לקראת ביקורת חשמל חשוב מאוד להיערך מראש. אם מדובר על ביקורת תקופתית כדאי מאוד לבצע בדיקה מקצועית של מערכת החשמל על ידי חשמלאי מקצועי ומנוסה המוסמך לבצע את הבדיקות הרלוונטיות ולבדוק שהכל תקין ואם מדובר על ביצוע עבודה כלשהי שדורשת אחריה ביצוע ביקורת יש לוודא שהעבודה כאמור מתבצעת רק על ידי חשמלאי מוסמך המודע לכך שמדובר על עבודה שדורשת ממנה להזמין ביקורת חשמל רלוונטית אחריה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here